Rezydencja Adolfa Steigerta
Śpij jak w domu
Rezydencja Adolfa Steigerta
Śpij jak w domu

Milionowa

Milionowa

Rodzina Steigertów pochodząca z Wirtembergii w początkach XIX wieku osiadła w Nowosolnej. Jakub Steigert po przeprowadzce do Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 233 otworzył ręczną tkalnię. Teodor Steigert (1849-1914) należał do czołowych łódzkich fabrykantów i w roku 1898 wybudował przy ulicy Milionowej 55 przędzalnię bawełny, a także okazałą willę dla swojego syna Adolfa. Rezydencja została wzniesiona w roku 1911 według planów architektonicznych Maurycego Bornstaina. Pierwotnie wybudowana była z 4-kolumnowym portykiem, dużym balkonem, a całość nakryto mansardowym dachem. Po II wojnie światowej willę oraz fabrykę przejęło państwo jako mienie poniemieckie ( właściciel podpisał volkslistę). Wówczas budynek rezydencji częściowo przebudowano, portyk został zabudowany, a taras nadbudowany. Zachowały się w nim m.in. eleganckie piece, drewniana, stylowa stolarka, a obok stylowy ogród.

W murach willi przez wiele lat funkcjonowało przedszkole, a w połowie lat 90-tych została sprzedana i obecnie jest w rękach prywatnych. Obecnie w rezydencji tej świadczymy usługi noclegowe, zapewniając maksimum komfortu klasie robotniczej, turystom, studentom i nie tylko. Rezydencja ta, to przede wszystkim klimat i uroda.


Udostępnij ten nocleg
Facebook Twitter Google Plus

Nasze pokoje

W pokojach: TV, bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi).

Oferta

Do dyspozycji gości: kuchnie, jadalnia, sala z TV.

Na terenie obiektu parking na około 30 samochodów.

Na terenie obiektu także: ogród, miejsce na ognisko, możliwość grillowania.


Firma Sami Swoi od lat zajmuje się profesjonalną obsługą firm pracujących przy budowach i remontach. Zapewniamy zakwaterowanie, catering oraz transport.

oferujemy

Oferujemy Pokoje Cena PLN
pokoje 2osobowe 25/osoba
pokoje 3osobowe 25/osoba
pokoje 4osobowe 25/osoba

 

Galeria

Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa
Milionowa

Kontakt

Łódź Milionowa 53

tel. 535 044 477

Jak dojechać?

Facebook Twitter Google Plus