Stara Szkoła
Śpij jak w domu
Stara Szkoła
Śpij jak w domu

Stara Szkoła

Stara Szkoła

Rozpoczęcie działalności edukacyjnej powszechnej szkoły kluckiej szacuje się na 1918/19 rok. W początkowym okresie placówka funkcjonowała jako jednoklasowa o trzech oddziałach a 1924 r jako szkoła czterooddziałowa. Na przełomie lat 1920/1930 placówka została mianowana szkołą drugiego stopnia tak więc zajęcia odbywały się już w 2 salach lekcyjnych. Rozwój szkolnictwa wymusił potrzebę nowej szkoły, której budowę rozpoczęto w 1928/1929 roku. Uroczyste oddanie do użytku nastąpiło 20 września 1931 roku. Pośpiech i towarzysząca fuszerka w trakcie budowy, wymusiła już 5 lat później pierwszy generalny remont szkoły.

W rozwoju szkolnictwa przeszkodziły w 1939 roku działania wojenne. Najpierw część sal lekcyjnych została zajęta przez wojska polskie dla kwaterujących w Klukach żołnierzy a w czasie II wojny światowej, szkoła została całkowicie zajęta przez oficerów niemieckich.
Po zakończeniu II wojny światowej oraz na skutek niszczycielskich działań okupanta, budynek szkolny wymagał kolejnego kapitalnego remontu. Kolejne lata oraz potrzeba większej ilości sal lekcyjnych, wymagały adoptowania i remontowania kolejnych pomieszczeń szkoły. Pomimo ciągłych remontów, warunki lokalowe Szkoły Powszechnej w Klukach były fatalne - brak zaplecza socjalnego, zły stan stropu i elewacji, brak boisk szkolnych, spowodowały, że w 1997 roku Rada Gminy w Klukach podjęła uchwałę o budowie nowej szkoły. “Stara Szkoła” w czerwcu 2004 zaprzestała działalność edukacyjną.
Dzięki decyzji właściciela firmy Sami Swoi o zakupie, budynek “Starej Szkoły” został uchroniony od zniszczenia. W tym miejscu warto podkreślić, że pomimo kolejnego kapitalnego remontu, przeprowadzonej modernizacji oraz adaptacji na nową funkcję, bryła budynku została zachowana w niezmienionej formie, zachowano również pokrycie dachowe na tzw. “rąbek” co w znaczy sposób podnosi wartość historyczną obiektu, z którym to utożsamia się niemalże każdy rodowity mieszkaniec Kluk.


Udostępnij ten nocleg
Facebook Twitter Google Plus

Nasze pokoje

Nasze pokoje są w trakcie remontu. Poniżej przedstawiamy poglądowe wizualizacje.  

"Zmieniamy się dla Was !"

SAMI SWOI "Stara Szkoła" dysponuje 7 pokojami z 15 miejscami noclegowymi o podwyższonym standardzie. Każdy pokój posiada oddzielną łazienkę wraz z kabiną prysznicową.

Do dyspozycji Gości jest w pełni wyposażona kuchnia wraz z jadalnią, oraz pokój dzienny z TV.

Oferta

Firma “Sami Swoi” w “Starej Szkole” oferuje wygodne i atrakcyjne cenowo noclegi w przestronnych pomieszczeniach, z rozbudowanym zapleczem socjalnym i sanitarnym, z zagospodarowanym ogrodem, miejscem na grill i ognisko. “Stara Szkoła” to przede wszystkim profesjonalizm i doświadczenie.

W każdym pokoju dostępny jest bezprzewodowy internet Wi-Fi.

Galeria

Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła
Stara Szkoła

Kontakt

Bełchatów Kluki 42

tel. 507 102 816

Jak dojechać?

Facebook Twitter Google Plus